خصوصیات مداد

پسرک از پدر بزرگش پرسید :
-
پدر بزرگ درباره چه مینویسی؟

پدربزرگ پاسخ داد :
درباره تو پسرم، اما مهمتر از آنچه می نویسم،مدادی است که با آن می نویسم. می خواهم وقتی بزرگ شدی، تو هم مثل این مداد بشوی !

پسرک با تعجب به مداد نگاه کرد و چیز خاصی در آن ندید :
-
اما این هممثل بقیه مداد هایی است که دیده ام !

پدر بزرگ گفت : بستگی داره چطور به آننگاه کنی، در این مداد پنج صفت هست که اگر به دستشان بیاوری، برای تمام عمرت بادنیا به آرامش می رسی :

صفت اول : می توانیکارهای بزرگ کنی، اما هرگز نباید فراموش کنی که دستی وجود دارد که هر حرکت تو راهدایت می کند. اسم این دست خداست، او همیشه باید تو را در مسیر اراده اش حرکتدهد.

صفت دوم : باید گاهی از آنچه می نویسی دستبکشی و از مداد تراش استفاده کنی. این باعث می شود مداد کمی رنج بکشد اما آخر کار،نوکش تیزتر می شود ( و اثری که از خود به جا می گذارد ظریف تر و باریک تر) پس بدانکه باید رنج هایی را تحمل کنی، چرا که این رنج باعث می شود انسان بهتریشوی.

صفت سوم : مداد همیشه اجازه می دهد برایپاک کردن یک اشتباه، از پاک کن استفاده کنیم. بدان که تصحیح یک کار خطا، کار بدینیست، در واقع برای اینکه خودت را در مسیر درست نگهداری، مهم است.

صفت چهارم : چوب یا شکل خارجی مداد مهم نیست، زغالی اهمیتدارد که داخل چوب است. پس همیشه مراقب باش درونت چه خبر است.

و سر انجام پنجمین صفت مداد : همیشه اثری از خود به جا میگذارد. پس بدان هر کار در زندگی ات می کنی، ردی از تو به جا می گذارد و سعی کن نسبتبه هر کار می کنی، هشیار باشی و بدانی چه می کنی

 

/ 6 نظر / 19 بازدید
ریحانه

سلام از آشنایی با شما خوشحالم. ممنون که لینک وبلاگمو در وبلاگ زیباتون قرار دادید. شما هم لینک شدید [لبخند]

فرزاد (آزناز)

آنکس که می گفت دوستم دارد عاشقی نبود که به شوق من آمده باشد بلکه رهگذری بود که روی برگ های خشک پاييزی راه می رفت و صدای خش خش برگ ها همان آوازی بود که من گمان می کردم می گويد دوستت دارم...

فرزاد (آزناز)

سلام دوست عزیز [دست][دست] بسیار جالب بود منم شما رو لینک کردم[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

عرفان

سلام کاش زودتر خونده بودیم قبل از اینکه دفتر زندگیمون انقدر خط خطی و خراب بشه

سیاوش

سلام دوست عزیز ممنونم از حضور ارزشمندتون موفق و آبی باشید[گل][گل]